"Lecz ja jestem już zbawiony, albowiem maszyna jest nieśmiertelna..."
Święta, święta i po świętach, ale zimowa przerwa trwa w najlepsze. Rembertów zasypał śnieg, a dzieciki spędzają czas na lepieniu bałwanów, budowie igloo i bitwach na śnieżki. W powietrzu dodatkowo czuć ekscytację związaną z sylwestrem a wraz z nim, nadejściem …